Paratamatus elada ühel ajal

Lavastus
Lavastaja
Lauri Lagle
Etenduse pikkus
2 tundi ja 10 minutit
Esietendus
28.11.2019

Ühel hilisel ennelõunal ilmus areenile kuulus sportlane. Ta ei olnud enam endine. Haigus oli räsinud teda juba mitu aastat ning palju polnud enam jäänud. Ta köhatas ja silus kortsu tõmmanud vana kulunud kirjadega spordijaki natuke sirgemaks. Siis vaatas ta ringi tühjal staadionil, mis talle kunagi oli tähendanud nii palju. Tema kõrvu kostusid fanfaaride hääled, pulbitseva publiku lärm ning treeneri kirglikud karjed. Oli novembri lõpp, õhk oli niiske. “Kas te olete üldse märganud,” ütles kuulus sportlane vaikselt, “kui ilus on Tallinna vanalinn?” Lauri Lagle lavastus “Paratamatus elada ühel ajal” algab hetkel, mil kõik on lõppemas. Inimesed on kogunenud ning valmistuvad millekski. Ent uued horisondid ei avane veel niipea. Nagu meie eludki, pole see jutustus, vaid hetked elatud eludest – ning nendest, mis alles ees. Lavastuse pealkiri on parafraas Peeter Mudisti maali pealkirjast. Esietendus 28. novembril 2019 Von Krahli Teatris

Etendus on ilma vaheajata. Etendusel tehakse laval üks suits.

Lagle tööd on vaataja suhtes nõudlikud. Lineaarsust ja ranget loogikat neist otsida ei maksa. Pigem on tegu meeleliste, kujundlike kogemustega.
Kultuur ERR, Andrei Liimets
Ehk see ongi groteskne pilguheit lennumasinasse, mis saadab konfliktse osa inimkonnast ära kosmosesse. Ja meie oleme need kaasreisijad lennuki teisel küljel.
Kultuur ERR, Mario Pulver
„Paratamatuse elada ühel ajal“ lõpus oma eelmistest eludest pajatav maisitõlvik (Mart ­Koldits) on ju väga täpne ­paroodia praegusele esoteerikafilosoofide ajastule, nagu see on oma kohatuses ka nutikas publiku ­võõritamine: sa arvad, et said kõigest aru – tubli! –, aga mõtle nüüd uuesti, kas ikka on nii.
Eesti Ekspress / Ott Karulin
Lagle on harvanähtavalt küpse ja peene intuitsiooniga lavastaja, kes esimestest lavastustest peale on kehtestanud oma jõulise, ent ometi väga intuitiivse teatrikeele.
Postimees / Meelis Oidsalu
Kas saab aga üks asi olla ühe ajahetke vältel kahes kohas? Maavärin näiteks saab. Üks ja seesama maavärin saab. Lagle annab selle võime ka inimesele.
Teater.Muusika.Kino. / Kaja Kann
KavaLavastusedTekstidEkspeditsioonistKontakt